nasze wydawnictwa

Kalendarz 2013.

To już piąta edycja kalendarza przygotowanego przez Towarzystwo, w których przedstawiana jest historia i zabytki kościoła farnego w Gostyniu.  W kalendarzu na rok 2013 znalazło się 12 ornatów, które pochodzą od XVII do połowy XX wieku. Wydawcami kalendarza są już tradycyjnie: Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary i Civitas Christiana Oddział w Gostyniu.


Na odwrocie strony tytułowej znaleźć można rozkład Mszy Świętych w farze i kaplicy. Zaś na ostatnich stronach umieszczone zostały: informacja o działalności Civitas Christiana, historia ornatów w kościele katolickim oraz obszerna relacja z działań konserwatorskich Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary, w tym przede wszystkim informacja o wysokości uzyskanego odpisu z tytułu 1 % za rok 2010 i 2011. Znalazły się również dane z dotychczasowych dokonań Towarzystwa.
Projekt graficzny kalendarza wykonali Maciej Gaszek i Mariusz Sobecki. Fotografie ornatów są dziełem Macieja Gaszka. Teksty opracowali: ksiądz prałat Artur Przybył, Zdzisław Kamiński, Jerzy Góralski i Robert Czub. Druk wykonała Drukarnia REAL z Gostyniu.Dochód ze sprzedaży ma wzorem lat poprzednich zasilić budżet przeznaczony na renowację kolejnych dzieł sztuki kościoła farnego.

Info: Robert Czub

 

wróć