nasze wydawnictwa

Folder o farze.

Najstarszy gostyński zabytek - kościół farny p.w. św.Małgorzaty coraz lepiej przygotowany jest na odwiedziny turystów z kraju oraz spoza jego granic. Doskonale prezentuje się odrestaurowane wnętrze tej późnogotyckiej, wzniesionej w latach 1418-1486 świątyni. Kto zechce ją zwiedzić, może zaopatrzyć sie w ulotkę informacyjną, dostępną aktualnie aż w pięciu językach.


Gdy w farze nie ma nabożeństw, a kościół jest zamknięty, wystarczy zgłosić się w biurze parafialnym, mieszczącym się na probostwie w bezpośrednim sąsiedztwie świątyni. Tam można zaopatrzyć się w kolorowy przewodnik po kościele. Bogato ilustrowana ulotka zawiera podstawowe informacje o historii kościoła, a także opis najznamienitszych zabytków, które można podziwiać we wnętrzu. Autorem tekstu jest Zdzisław Kamiński - prezes Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary, a zdjęcia wykonali : Mariusz Sobecki i firma NETBOX.

Aktualnie przygotowano 5 wersji językowych - obok polskiej również niemiecką, angielską, francuską oraz rosyjską. Materiały informacyjne dla turystów przygotowane zostały z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary, a wydane  z pomocą tegoż towarzystwa i ks.kanonika Artura Przybyła  przez Muzeum w Gostyniu i Urząd Miejski w Gostyniu.

wróć