nasze wydawnictwa

Album "Gostyńska Fara"

To pierwsza publikacja poświęcona gostyńskiemu kościołowi farnemu. Album wykonała firma Netbox. Publikację słowem wstępnym opatrzył ks. kan. Artur Przybył. Krótki rys historyczny średniowiecznej świątyni opracowali Zdzisław Kamiński i Robert Czub.


Najważniejszą część albumu stanowią oczywiście zdjęcia. Ich autorami są pracownicy firmy Netbox – Adam Szopa, Paweł Maćkowiak i Sebastian Frost. Na ponad 150 fotografiach można zobaczyć piękno gostyńskiego kościoła farnego, a także detale architektoniczne i zdobnicze, które trudno dostrzec na co dzień. Bryłę kościoła można podziwiać we wszystkich porach roku i dnia. Równie okazale prezentuje się wnętrze świątyni. Po raz pierwszy zaprezentowano argenteria i szaty liturgiczne gostyńskiej fary.

Album wydano z niezwykłą starannością, na wysokiej jakości papierze w twardej oprawie. Odbiorca znajdzie również tłumaczenia angielskie i niemieckie.

Publikację można nabyć w Biurze Parafialnym (ul. Przy Farze 2), w Muzeum w Gostyniu (ul. Kościelna 5) oraz za zaliczeniem pocztowym. W tym celu należy przesłać zamówienie na adres: Muzeum w Gostyniu, ul. Kościelna 5, 63-800 Gostyń.

wróć