aktualności

2014-01-19 10:27

Zebranie

W ostatni piątek członkowie Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary zgromadzili się na comiesięcznym zebraniu. Jednym z poruszonych tematów była konferencja prasowa, która odbyła się w kościele farnym, a dotyczyła ostatnich prac konserwatorskich. Przedstawiciele lokalnych mediów mieli okazję porozmawiać nie tylko z księdzem proboszczem Krzysztofem Młynarczykiem i prezesem naszego Towarzystwa, Zdzisławem Kamińskim, ale również z przedstawicielami firmy, która dokonała renowacji nadstawy ołtarza św. Krzyża.


Styczniowe spotkanie ma zawsze nieco bardziej uroczysty charakter, gdyż jest to zazwyczaj opłatkowo-noworoczne zebranie. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania kolęd. Ksiądz prałat Artur Przybył, jako honorowy Prezes naszego Towarzystwa życzył wszystkim dalszych sukcesów w zdobywaniu i szerzeniu wiedzy o najstarszym średniowiecznym zabytku naszego miasta. Podkreślił szczególną rolę Zdzisława Kamińskiego, który czuwa nad zadaniami Stowarzyszenia, ale również wkład w działalność Towarzystwa każdego członka, w przypadku niektórych osób nieco większy od innych. Nie zabrakło w tym roku noworocznej niespodzianki. Każda z zebranych osób otrzymała legitymację członkowską Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary oraz odznakę z wizerunkiem fary.
Następne zebranie przewidziano na 21.02.2014. Liczymy na przyjazd księdza Rybackiego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie w naszym gronie.

Info: Lucyna Lisiecka    Foto: Maciej Gaszek

 

wróć