aktualności

2014-05-11 09:25

ZAPRASZAMY NA GOSTYŃSKĄ NOC ZE SZTUKĄ

„Gostyńska noc ze sztuką” – takim hasłem opatrzono tegoroczną edycję Nocy Muzeów. Blok imprez zaplanowano na sobotę 17 maja 2014 roku. Wystawy, spektakle, prezentacje, koncerty – przygotowany został różnorodny program kulturalny, w znacznej części tematycznie związany z hasłem przewodnim. „Noc ze Sztuką” rozpocznie się o godzinie 19.00 (w Gimnazjum nr 1 nawet godzinę wcześniej), a zakończy około północy.  Jak co roku, program wieczornych i nocnych atrakcji jest w znacznej mierze efektem olbrzymiej aktywności gostynian – zarówno tych działających w stowarzyszeniach, jak i osób prywatnych – kolekcjonerów i pasjonatów historii. Tradycyjnie też specjalną ofertę przygotowały instytucje samorządowe.


Poszczególne punkty programu odbywać się będą w Muzeum, na rynku, w Bibliotece Publicznej, w GOK „Hutnik”, w liceum, w Auto Muzeum, w Domu Katolickim, na Świętej Górze, a także w kościele w Starym Gostyniu. Dotarcie do tego ostatniego miejsca umożliwi gostynianom specjalny autobus, który o 20.30 wyruszy z przystanku przy ul. Helsztyńskiego.
Najaktywniejsi uczestnicy Nocy będą mogli wygrać wartościowe nagrody. Jest ich aż 20, a główną stanowi tablet Lenovo z klawiaturą. Wystarczy w jednym z czterech punktów (muzeum, biblioteka, GOK „Hutnik” lub stoisko gminy na Rynku) nabyć kartę konkursową i zgromadzić na niej potwierdzenie skorzystania z wybranych atrakcji. Szczegółowy regulamin loterii dostępny jest na stronie muzeum.gostyn.pl. Losowanie nagród zaplanowano na zakończenie imprezy – kwadrans przed północą na rynku.
Szczegółowy program dostępny jest na plakatach.
Na specjalnej stronie internetowej noc.gostyn.pl znajdą się wszystkie podstawowe informacje o atrakcjach, godziny, miejsca, a także dane teleadresowe organizatorów. Strona startuje w niedzielę 11 maja.
Opis wszystkich nocnych atrakcji oraz imprez towarzyszących znaleźć można również w specjalnym wydaniu „Gostyńskich Wieści z Ratusza”. Drukowana wersja broszury dostępna będzie we wszystkich miejscach, które 17 maja pełnić będą rolę współgospodarzy „Gostyńskiej nocy ze sztuką”. Wersja elektroniczna tego numeru „Wieści” dostępna jest w formie pliku PDF. Można ją ściągnąć klikając TUTAJ.

Info: Maciej Kretkowski

 

tl_files/pliki/galeria/inne/140507_NocMuzeow2014_Plakat_Ogoly - Kopia.jpg

 

tl_files/pliki/galeria/inne/noc ze sztuka TMGF.jpg

wróć