aktualności

2011-05-30 15:16

Podziękowania dla organizatorów Nocy Muzeów ( galeria ).

Wysoko ustawiliśmy sobie poprzeczkę – stwierdzili zgodnie organizatorzy tegorocznej gostyńskiej Nocy Muzeów. Podczas spotkania, które odbyło się we wtorek 24 maja 2011 roku. Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak osobiście podziękował przedstawicielom organizacji pozarządowych i instytucji, które aktywnie włączyły się w przeprowadzenie bloku imprez w sobotę 14 maja.


Jednocześnie wspólnie zastanawiano się nad formułą i programem przyszłorocznej edycji. Bo co do tego, że będzie, nikt nie miał wątpliwości.
„Gostyńska Noc z Historią” była udaną formą połączenia edukacji z rozrywką. Dzięki Państwa pracy mieszkańcy Gostynia i ich goście przeżyli niezapomniany wieczór – pełen artystycznych wrażeń i historycznej atmosfery. Tej nocy nasz Gostyń tętnił życiem, tworząc nastrój wspólnoty – czytamy w liście wystosowanym przez Burmistrza i Dyrektora Muzeum Roberta Czuba do wszystkich współorganizatorów.
Wśród licznej grupy współorganizatorów Nocy Muzeów – Gostyńska Noc z Historią nie zabrakło członków Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Trzykrotnie o historii naszej średniowiecznej świątyni opowiadał Zdzisław Kamiński – prezes Towarzystwa. Trudno dokładnie oszacować liczbę chętnych, którzy tej nocy chcieli się więcej dowiedzieć o kilkusetletniej historii i tajemnicach kościoła farnego w Gostyniu. Przypuszczamy, że co najmniej 400 osób weszło do świątyni, by posłuchać relacji przewodnika i obejrzeć cenne zabytki, specjalnie na ten cel wystawione dla publiczności. Były wśród nich trzy relikwiarze, w tym m.in. św. Małgorzaty i św. Filipa Neri, cyborium, dwa kielichy, ornat, kapa oraz dwa mszały.

Info: Robert Czub

Foto: Urząd Miejski w Gostyniu

 

wróć