aktualności

2011-03-17 12:50

NIESPODZIANKA - WYSTAWA !!! ( zdjęcia )

Teraz już możemy wyjawić informację dotyczącą NIESPODZIANKI, o której wcześniej już wspominaliśmy na naszej stronie. A mianowicie zdradzamy, iż chodzi o wystawę, do której przygotowania rozpoczęło Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary, Muzeum w Gostyniu oraz Civitas Christiana Oddział w Gostyniu. Własnie dzisiaj dyrektor muzeum Robert Czub oraz członkowie TMGF : Maciej Nowak, Maciej Tyrzyk i Maciej Gaszek udali się do Poznania, aby odebrać przygotowane rzeźby z Muzeum Archidiecezjalnego.


Specjalnie przygotowanym samochodem, dokładnie opakowane i zabezpieczone dzieła sztuki zostały przewiezione do Gostynia. Ze strony poznańskiego muzeum prace nadzorowała kustosz Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu, mgr Aleksandra Pudelska. Są to rzeźby z gostyńskiej fary, których nawet najstarsi mieszkańcy Gostynia nie widzieli oraz także dzieła sztuki ze świątyń z okolic Gostynia ( Kunowo, Pępowo, Stary Gostyń ). Wszystkie rzeźby mają od 300 do 500 lat.


Dalsze informacje dotyczące otwarcia wystawy, jej eksponatów, będziemy sukcesywnie zamieszczać na naszej stronie TMGF www.faragotykgostyn.pl . Poniżej prezentujemy zdjęcia z pierwszego dnia przygotowań do wystawy.
Info/foto: Maciej Gaszek

wróć