aktualności

2014-06-03 22:04

Majowe spotkanie

W piątek, 30 maja 2014 roku, odbyło się spotkanie członków Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Głównymi tematami były oczywiście wyniki badań georadarowych kościoła pw. św. Małgorzaty, przeprowadzone przez dr. Adama Szynkiewicza z Wrocławia i udział naszego Towarzystwa w tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Postanowiono lepiej poznać owoce badań i zaprosić dr. Szynkiewicza na dodatkowe, otwarte spotkanie. Wysoko oceniono zaangażowanie członków w tegoroczną Noc Muzeów, która przebiegała pod hasłem „Gostyńska Noc ze Sztuką”. Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary we współpracy z portalem www.gaso-gostyn.pl i Grupą Rekonstrukcji Historycznej KG MO 44/90 zorganizowało wystawę pokazującą przedsięwzięcia teatralne w Gostyniu i okolicy w ostatnim stuleciu.


Na 40 ekranach wystawowych umieszczono zdjęcia i plakaty teatralne. Po wystawie oprowadzali członkowie Towarzystwa ubrani w stroje z epoki. Ekspozycja cieszyła się dużą frekwencją.
Ostatnim punktem obrad była prezentacja zrekonstruowanego zabytkowego kropidła. Zdobył je prezes Zdzisław Kamiński, a Adam Kajczyk znalazł firmę, która za niewielkie pieniądze przywróciła świetność temu obiektowi. Naprawione kropidło zostanie niebawem przekazane księdzu proboszczowi Krzysztofowi Młynarczykowi z myślą umieszczenia go w przyszłej izbie historycznej kościoła farnego.

Info: Robert Czub

wróć