aktualności

2017-05-30 21:54

Laureatki konkursu na spotkaniu TMGF

W ostatni piątek  maja członkowie TMGF spotkali się na comiesięcznym zebraniu.  Głównym tematem spotkania była miniona "Noc Muzeów". Mimo chłodu sobotniego wieczoru nie zabrakło chętnych do poznania i zwiedzania najstarszego gostyńskiego kościoła. Członkowie towarzystwa - Maciej Gaszek, Adam Kajczyk i Paweł Karolczak na przemian opowiadali nie o historii kościoła i jego powstaniu, ale o ciekawszych miejscach, jak podziemia, grobowce, dom altarzysty, czy wieży kościelnej i poszukiwaniu w niej francuskiego skarbu.


Koledzy  przygotowali dwie odsłony odkrywania tajemnic fary, które kończyły się konkursem dla uczestników nocnego zwiedzania kościoła. Na zadane pytanie, a należało wymienić nazwiska pięciu proboszczów gostyńskiej fary,  prawidłowo odpowiedziały panie Paulina Drożan i Barbara Stachowska. Obie laureatki konkursu zostały zaproszone do Muzeum na spotkanie TMGF, gdzie zostały im wręczone nagrody książkowe oraz film o historii marmurowej figury Matki Boskiej. 

Nasi goście zostali zaproszeni na następne spotkanie TMGF. Data nie jest jeszcze znana, gdyż swoje przybycie zapowiedział ksiądz Rybacki. Zachęcamy do śledzenia strony, gdzie ukaże się informacja o kolejnym zebraniu.

Info: Lucyna Lisiecka   Foto: Paweł Karolczak

 

wróć