aktualności

2016-11-02 20:29

Kalendarz, wystawa i 10 lat TMGF

W ostatni piątek października odbyło się spotkanie członków TMGF. Już niejednokrotnie informowaliśmy o tegorocznej 10 rocznicy powstania naszego Towarzystwa. Z tej okazji miała miejsce w siedzibie gostyńskiego muzeum wystawa rzeźb Chrystus Zmartwychwstały, a nieco później ufundowanie portretu księdza Mędlewskiego, a tym samym uzupełnienie galerii księży i proboszczów gostyńskiej fary w Domu Katolickim.


Kolejne wydarzenie z tej okazji odbędzie się 8 grudnia, o godz.17.00 w gostyńskim Kinie „Pod Kopułą”. Zaplanowano wygłoszenie referatu o działalności towarzystwa, pokaz najciekawszych zdjęć, omówienie niedawno odnalezionego i kolejnego z najstarszych dokumentów dotyczących Gostynia, koncert i na koniec tort urodzinowy.

Miło nam również zakomunikować, że kalendarz na rok 2017 "Ołtarze gostyńskiej fary" jest już gotowy i można go nabyć w Muzeum, w sklepie z dewocjonaliami przy ulicy Kościelnej oraz u członków TMGF. Cena, jak w poprzednich latach, 10,00 PLN.   Zapraszamy na następne spotkanie 25 listopada 2016 r.

Info: Lucyna Lisiecka   Foto: Robert Czub

wróć