aktualności

2014-05-17 07:40

JEŚLI NOC MUZEÓW BĘDZIE DESZCZOWA…

Prognozy meteorologiczne przewidują na sobotnią noc obfite opady deszczu na terenie Wielkopolski, w tym także w Gostyniu. Dlatego organizatorzy „Gostyńskiej nocy ze sztuką” rozważają możliwość w razie deszczowej aury przeniesienia zaplanowanych na rynku atrakcji do Ratusza i Domu Katolickiego.
Jeśli będzie padać do Ratusza przeniesiony zostanie gminny punkt informacyjny. W magistracie będzie można zakupić kartę konkursową i otrzymać okolicznościowy stempel. Tutaj dostępne będą też bezpłatne „Gostyńskie Wieści z Ratusza” poświęcone w całości tej edycji Nocy Muzeów. Urna, do której zbierane będą karty konkursowe, stanie w drzwiach do Ratusza.


W przypadku niekorzystnej pogody kawiarenka kulturalno-artystyczna „Kobieta art deco” uruchomiona zostanie w magistracie. Od 19.00 do 21.30 będzie tu można słuchając muzyki skosztować gorącej kawy i czekoladek. Na ratuszowych schodach zaprezentowana zostanie wystawa „Belfer z klasą”. Również na ratuszowym korytarzu otwarta będzie od 19.00 do 22.30 pracownia szkła i witrażu. Swą pracę pokaże witrażystka Karolina Niewiadomska.
Niezależnie od pogody na rynku pozostanie wystawa archiwalnych zdjęć ukazujących działalność strażaków ochotników z Gostynia. Dostępny będzie wóz strażacki, w którym będzie można otrzymać potwierdzenie obecności w postaci pieczątki.
W sobotę o 22.30 gostyńskiej publiczności aktorzy Teatru Na Bruku zaprezentują przedstawienie „Fotograf”. Spektakl ma zostać wystawiony na rynku. Jeśli jednak sprawdzą się prognozy meteorologiczne, przedstawienie zostanie przeniesione do Domu Katolickiego przy ul. Jana Pawła II, gdzie już od godz. 19.00 czynna będzie wystawa fotograficzna poświęcona teatrowi.
W przypadku gdy plenerowe imprezy zostaną przeniesione do wnętrz, to również losowanie nagród w loterii odbędzie się w sali Domu Katolickiego. Początek zaplanowano na 23.45.
Decyzję o ewentualnym przeniesieniu wydarzeń z Rynku pod dach Ratusza i Domu Katolickiego organizatorzy podejmą w sobotę 17 maja w godzinach popołudniowych w oparciu o najnowsze prognozy meteorologiczne. Informacje o zmianach dostępne będą we wszystkich punktach tegorocznej „Gostyńskiej nocy ze sztuką”, a także na stronach internetowych www.gostyn.pl oraz www.noc.gostyn.pl. W godzinach od 17.00 do 22.00 czynna będzie specjalna infolinia pod numerem 655752145.

Info: Maciej Kretkowski

wróć