aktualności

2014-06-04 17:47

Gostyńska Noc ze Sztuką – podziękowania za współpracę

Spotkanie poświęcone podsumowaniu tegorocznej „Nocy Muzeów – Gostyńskiej Nocy ze Sztuką” miało miejsce we wtorek, 3 czerwca 2014 roku w miejscowym Muzeum. Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak zaprosił przedstawicieli wszystkich organizacji i instytucji, które współdziałały przy organizacji imprezy. Robert Czub, dyrektor Muzeum, podkreślił, że sporego figla spłatali w tym roku organizatorom meteorolodzy. Przewidywali ulewny deszcz, podczas gdy tuż przed 19.00, na kiedy to zaplanowano rozpoczęcie większości atrakcji, pojawiło się nawet słońce. Nie można już było odwołać wdrożonej wersji awaryjnej, polegającej na przeniesieniu niektórych plenerowych atrakcji do pomieszczeń.


Mimo wątpliwości związanych z aurą, wiele osób zdecydowało się spędzić ten wieczór odwiedzając miejsca, w których przygotowano atrakcje. Burmistrz Jerzy Kulak podkreślił ogromne zaangażowanie organizacji pozarządowych, co wyróżnia Gostyń wśród miast uczestniczących w międzynarodowej Nocy Muzeów. Cenne jest także przyłączenie się w tym roku większej liczby placówek oświatowych.

Wspólnie z dyrektorem Muzeum burmistrz przekazał przybyłym na spotkanie symboliczne podziękowania – za zaangażowanie w przygotowanie i organizację IV edycji akcji. Wyrazy uznania skierowano również pod adresem pracowników Muzeum oraz Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim w Gostyniu za koordynację imprezy. Wymieniono również uwagi i opinie dotyczące przebiegu tegorocznej Nocy Muzeów (galeria zdjęć dostępna jest w internecie pod adresem: http://bit.ly/SslZzS) pod kątem wstępnych przygotowań do kolejnej edycji. Podczas dyskusji padło kilka luźnych propozycji związanych z planami. Ich konkretyzacja ma nastąpić podczas roboczego spotkania, które odbędzie się po letnich wakacjach.
Wśród organizatorów „Gostyńskiej Nocy ze Sztuką”, koordynowanej przez Urząd Miejski w Gostyniu, byli: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Muzeum w Gostyniu, Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, Gimnazjum nr 2 w Gostyniu, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Daleszynie, Auto Muzeum Jan & Maciej Peda, Gostyń, Ochotnicza Straż Pożarna w Gostyniu, Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri, Gostyńskie Towarzystwo Historyczne, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Józefa Zeidlera w Gostyniu, Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary, Stowarzyszenie Absolwentów, Wychowawców i Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Gostyniu „Omnes Unum Simus”, Gostyński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Polski Związek Filatelistów – Koło Gostyń, Gostyńskie Stowarzyszenie na rzecz Kobiet „Jestem”, Grupa Rekonstrukcji Historycznej KG MO 44/90, Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyniu, Stowarzyszenie „Ja też pomagam”, portal internetowy www.gaso-gostyn.pl.
Podziękowania należą się również wszystkim kolekcjonerom prywatnym, prelegentom, artystom, wykonawcom, szefom i pracownikom instytucji gminnych, szkół, wszystkim gospodarzom poszczególnych punktów nocnego programu, wolontariuszom wspierającym gospodarzy oraz służbom porządkowym dyskretnie dbającym o bezpieczeństwo i pracownikom obsługi.

Info/Foto:  Wydział Promocji Urząd Miejski w Gostyniu

 

wróć