aktualności

2018-05-17 20:09

DUCH DAWNEJ FARY

19 maja 2018 roku uczestnicy „Gostyńskiej Nocy z Duchami” będą mogli odwiedzić 18 punktów w Gostyniu, Grabonogu i Brzeziu. Impreza oficjalnie rozpocznie się o godz. 18.30. Członkowie Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary zapraszają do Domu Katolickiego pw. św. Józefa w Gostyniu.


Podczas spotkania zaprezentowane zostaną filmy o przeszłości kościoła farnego w Gostyniu i jego zabytkach, w powstaniu których uczestniczyli członkowie Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Podczas imprezy będzie można dowiedzieć się więcej o historii średniowiecznej świątyni oraz na temat zakończonych prac konserwatorskich przy ołtarzach w nawie głównej. Organizatorzy przedstawią też okoliczności powstania filmu „Z ziemi włoskiej do polskiej”.

DUCH DAWNEJ FARY

Dom Katolicki pw. św. Józefa w Gostyniu, 

ul. Jana Pawła II 10

Godzina 19.00-23.00, godziny projekcji 19.45, 21.45

Szczegóły poszczególnych atrakcji dostępne są na stronach internetowych organizatorów, na specjalnej stronie www.noc.gostyn.pl, a także na plakatach. Przygotowano też specjalny numer „Gostyńskich Wieści z Ratusza”, który dostępny będzie w miejscach, gdzie odbywać się będą imprezy.

wróć