aktualności

2011-09-28 15:10

Policjanci z Czech i Litwy w gostyńskiej farze (galeria).

W dniu 23 września 2011 roku kościół farny zwiedzili członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA (International Police Association). Przebywali oni w Gostyniu od 22 do 25 września 2011 roku z okazji 15-lecia przynależności naszego regionu do stowarzyszenia.


W składzie delegacji byli policjanci z Czech i Litwy. Republikę Czeską reprezentowali m.in.: płk dr Jaroslav Jonak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Hradec Kralove, członek sekcji IPA w Hradec Kralove z małżonką, mjr Jirošek Petr – Zastępca Przewodniczącego Sekcji IPA w Czeskich Budziejowicach, policjant z Czeskich Budziejowic. Na czele litewskich policjantów stała por. Jolanta Zepnickiene z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Trakai (Troki), Przewodnicząca Sekcji IPA w Trakai i Wiceprzewodnicząca Sekcji IPA na Litwie. Opiekunem grupy był Ryszard Balczyński – były Zastępca Komendanta Policji w Gostyniu.
Po zabytkowej, średniowiecznej świątyni farnej gości oprowadzał Zdzisław Kamiński – prezes Towarzystwa Miłośników Gostyńskiej Fary. Następnie policjanci w sali audiowizualnej Muzeum w Gostyniu obejrzeli film o kościele farnym i zapoznali się z działalnością stowarzyszenia farnego i pracą gostyńskiego Muzeum. Zwiedzili także wystawę zorganizowaną z okazji 200. rocznicy wielkiego pożaru w Gostyniu.

Info/foto: Robert Czub

wróć